Reklama

Tomaszów Lub.: Ukrainiec zaatakował nożem policjantów. Został postrzelony

foto: Policja foto: Policja
Wczoraj policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zostali zaatakowani nożem przez mężczyznę, wobec którego podejmowali interwencję. Napastnik dotkliwie ranił funkcjonariuszy. Policjant użył broni palnej i ranił mężczyznę. Został obezwładniony i zatrzymany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:30 przy ulicy Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim.

- Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego przy chodniku mężczyzny. Podczas przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów raniąc ich dotkliwie. Jeden z funkcjonariuszy w celu odparcia ataku napastnika użył broni służbowej raniąc agresora w nogę. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. - relacjonuje  Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Napastnik trafił do szpitala, gdzie przebywa w asyście policjantów. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze z obrażeniami rak i nóg. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mundurowych wczoraj po opatrzeniu ran został wypisany ze szpitala. Drugi z policjantów został przetransportowany do lubelskiego szpitala ze względu na poważną ranę ręki.

Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Napastnikiem okazał się 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

 • LPG
  LPG piątek, 09 wrzesień 2022 19:04 Link do komentarza

  gdyby to był obywatel Polski dostałby zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób i groziłoby mu nawet dożywocie. deportować do swojego kraju i zakaz wjazdu na 20 lat!!

 • Plastusiowy yutuber
  Plastusiowy yutuber piątek, 09 wrzesień 2022 21:12 Link do komentarza

  Podziękowania od ukrów a to dopiero początek, pisiory nawpuszczaly nam "braci" banderowców

 • Wojto
  Wojto piątek, 09 wrzesień 2022 23:08 Link do komentarza

  To już drugi incydent w ostatnich dniach. W Zamościu jakiś ukraiński szaleniec skoczył na szosie na maskę samochodu, a teraz to!

 • mm
  mm sobota, 10 wrzesień 2022 15:53 Link do komentarza

  niedawno w Zamościu Ukrainiec rzucał sie na maski samochodów

 • Smutek
  Smutek poniedziałek, 12 wrzesień 2022 13:46 Link do komentarza

  Mnie w Zamościu na Peowiaków napadła grupka Ukraińców (1 chłopak i 3 kobiety), bo szli ścieżką rowerową i śmiałem użyć dzwonka. Musiałem uciekać, bo zaczęli gonić i coś krzyczeć. Mam mieszane uczucia, bo w tej wojnie jestem po stronie Ukrainy, ale teraz autentycznie strach wyjść z domu we własnym mieście. Widziałem też na Youtubie filmik z Zamościa, jak Ukrainiec rzucał się na maski samochodów i to nie był fejk, bo potwierdziła to policja.

 • do Smutek
  do Smutek poniedziałek, 12 wrzesień 2022 20:26 Link do komentarza

  młodzi powinni walczyć z okupantem, a nie tu pić, ćpać i rozrabiać. nie umie się zachować-deportować!! nie ważne chłopak czy dziewczyna! polecam kupić starą pompkę do roweru i używać jej w obronie własnej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us