Reklama
Reklama

Radecznica bez wody

Sanepid wykrył w wodzie bakterie grupy coli, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Sanepid wykrył w wodzie bakterie grupy coli, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Woda z wodociągu w Radecznicy jest zanieczyszczona bakteriami grupy coli. Nie wolno jej pić. Mieszkańcom woda jest dowożona beczkowozami.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu stwierdził przekroczenie parametrów mikrobiologicznych, chodzi o bakterie grupy coli.  Woda nie nadaje się do spożycia i przygotowywania posiłków. Sanepid zezwolił na korzystanie z niej wyłącznie do celów sanitarnych: mycia, prania i innych celów domowych. 

Władze gminy mają obowiązek podjęcia działań naprawczych, czyli płukania sieci, a także zapewnienia mieszkańcom dostaw wody pitnej z beczkowozów.

Wodociąg Radecznica zaopatruje w wodę ponad 4700 osób.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us