Reklama
Reklama

Terytorialsi złożą przysięgę

Ćwiczyli w Zamościu, przysięgę złożą w Lublinie, foto: materiał redakcyjny Ćwiczyli w Zamościu, przysięgę złożą w Lublinie, foto: materiał redakcyjny

Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy przeszli szkolenie w Zamościu złożą w niedzielę przysięgę wojskową. Uroczystość odbędzie się na Placu Litewskim w Lublinie.

W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) około 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora", którzy przeszli 16-dniowe szkolenie podstawowe na bazie 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu, złoży uroczysta przysięgę wojskową.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Litewskim. Poprzedzi ją msza w Kościele Garnizonowym w Lublinie przy Al. Racławickie 20 o godz. 10.00.

Pierwsza przysięga wojskowa żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej odbyła się 21 maja na Placu Zamkowym w Lublinie.

Jeszcze w tym roku planowane są 16–dniowe szkolenia podstawowe we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu, a także szkolenia wyrównawcze (weekendowe).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us