Reklama
Reklama

23-latek oszukiwał na OLX

foto: Policja foto: Policja
23-latek zamieszczał fałszywe ogłoszenia na OLX. Oferował do sprzedaży urządzenia elektroniczne, których nie posiadał. Po otrzymaniu zapłaty zrywał kontakt z kupującymi. Policjanci ustalają dane osób, które padły ofiarą nieuczciwego mężczyzny.

- Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego został oszukany na popularnym portalu ogłoszeniowym w kwietniu br. Za pośrednictwem OLX kupił kartę graficzną za którą zapłacił 2 tysiące złotych przelewem na wskazane konto bankowe. Po dokonaniu zapłaty kontakt ze sprzedającym został zerwany. O oszustwie pokrzywdzony powiadomił policjantów. Tomaszowscy kryminalni zatrzymali oszusta. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili, zamieszczał na portalu ogłoszenia, gdzie oferował na sprzedaż: smartfony, iPhony, karty graficzne, gry playstation itp. Podczas konwersacji z kupującym dla potwierdzenia swojej wiarygodności, za pośrednictwem komunikatora na OLX wysyłał zdjęcie osoby trzymającej w ręku dowód osobisty, pod którą się podszywał. Sprzedaż miała zostać potwierdzona umową kupna-sprzedaży. Po otrzymaniu przelewu na wskazane konto bankowe, sprzedający nie przesyłał zamówionego towaru, zrywając kontakt z kupującym. - relacjonuje Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Prowadzona przez tomaszowskich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają pokrzywdzonych na terenie kraju, którzy padli ofiarą nieuczciwego 23-latka. Wczoraj wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje