Reklama
Reklama

Rowerzysta zaproponował policjantom 10 tys.zł. łapówki

foto: Policja foto: Policja
54-letni rowerzysta zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany. Groziło mu 2,5 tys.zł. mandatu. Rowerzysta zaproponował interweniującym mundurowym 10 tys.zł. łapówki. Kiedy zorientował się, że jego propozycja nie przyniesie żadnego rezultatu, zaczął znieważać funkcjonariuszy.

Cała sytuacja rozegrała się w poniedziałek około godziny 17.00.

-Policjanci z Posterunku z Lubyczy Królewskiej podczas patrolowania ulic w miejscowości Ruda Żurawiecka zauważyli kierującego rowerem, który ma wyraźny problem z utrzymaniem równowagi. W związku z podejrzeniem, że cyklista może być nietrzeźwy, postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Ich przypuszczenia okazały się uzasadnione, bowiem od 54-letniego mieszkańca gm. Lubycza Królewska wyraźnie było czuć alkohol. Mężczyzna tłumaczył, że wsiadł na rower w tym stanie, ponieważ chciał odreagować rodzinną kłótnię. Kiedy dowiedział się, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu 2,5 tys.zł, jego zachowanie gwałtownie się zmieniło. Stwierdził, że jest trzeźwy i odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Po chwili wyciągnął z kieszeni spodni plik pieniędzy i zaproponował policjantom 10 tys.zł. łapówki. -  relacjonuje Monika Ryczek z tomaszowskiej policji. - Dodał, że w zamian za wolność, woli zapłacić „tylko” 10 tysięcy, zamiast „wysokiego” mandatu 2, 5 tysiąca złotych. Kiedy zorientował się, że jego propozycja nie przyniesie żadnego rezultatu, zaczął znieważać funkcjonariuszy - dodaje.

Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego i przewieźli mężczyznę do tomaszowskiej komendy. Tam został zbadany alkomatem, który wskazał, że 54 latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatecznie rowerzysta został osadzony w policyjnym areszcie. Już niebawem usłyszy zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom, ich znieważenia oraz kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny i wykroczeń przewiduje surowe kary. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Obietnica udzielenia korzyści majątkowej zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

2 komentarzy

  • Bard
    Bard wtorek, 14 czerwiec 2022 13:32 Link do komentarza

    Facet miał dokładnie tyle co Beata Kośidrak , 2 Promile i 10 tyś.zł. też tyle co miesięcznie zarabia Beata. Pytanie czy wyrok będzie taki sam jak w przypadku Beaty ??? Przypominam że ona jechała samochodem , a ten to zwykły rowerzysta . Fakt pewnie nie ma zbyt wiele zasług artystycznych dla społeczeństwa co Beata , ale jak wypije to lubi śpiewać !!!

  • fiu fiu fiu
    fiu fiu fiu wtorek, 14 czerwiec 2022 14:40 Link do komentarza

    bogaty rowerzysta, skoro stac go na takie łapówki

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us