Reklama
Reklama

13-latkowie odpowiedzą za zniszczenie budynku byłej szkoły

foto: Policja foto: Policja
Dwaj 13-latkowie i ich koleżanka "zabawili się" malując farbą po elewacji oraz wybijając szyby w oknach budynku byłego gimnazjum. Szkody oszacowano na 2000 złotych.

- Na początku tygodnia pracownica Urzędu Gminy w Nieliszu skontaktowała się z miejscowymi policjantami i powiadomiła, że nieznane osoby zniszczyły budynek byłego gimnazjum w miejscowości Średnie Duże w gminie Nielisz. Zgłaszająca oszacowała starty na 2000 złotych. Policjanci, którzy pracowali na miejscu, udokumentowali dowody tej bezmyślnej "twórczości" i zabezpieczyli ślady, jakie pozostawili sprawcy. Sprawą zajęli się mundurowi z Nielisza i ustali kim są sprawcy tego aktu wandalizmu. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wczoraj podejrzewane o ten czyn osoby wpadły w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało czynu dokonali dwaj nastolatkowie i ich koleżanka. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nielisz w wieku 13 lat. Weszli na teren byłej szkoły i farbą nanieśli na elewację budynku rysunki. Wybili też szyby w kilkunastu oknach. - dodaje. 

Sprawa trafi do zamojskiego sądu rodzinnego i nieletnich. Rodzice lub opiekunowie 13-latków mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności pokrycia strat powstałych w wyniku uszkodzeń.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us