Logo
Wydrukuj tę stronę

Niewybuch na posesji w gminie Łabunie

foto: Policja foto: Policja
Skorodowany granat został wykopany na prywatnej posesji podczas prac porządkowych. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

- Zalęgającą w ziemi pozostałość z czasów II Wojny Światowej odnalazł porządkujący działkę właściciel posesji w miejscowości Łabuńki Pierwsze. Po wykopaniu niewybuchu 37-latek natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Okazało się, że niewybuch to skorodowane granat ręczny F–1. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów z Łabuń. Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchów na poligonie zajął się powiadomiony patrol saperski - dodaje.

Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl