Reklama
Reklama

Uwaga na fałszywe oferty sylwestrowe

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Na fałszywe ogłoszenie z ofertą wypoczynkową trafiła 24-latka z powiatu tomaszowskiego, która za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego chciała zarezerwować domek wczasowy w Zakopanem. W wyniku tego oszustwa kobieta straciła 3240 złotych.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 23-latka z gminy Tarnawatka. Młoda kobieta poinformowała, że została oszukana na kwotę 3240 złotych podczas rezerwacji domku na sylwestra.

- Kobieta znalazła na popularnym portalu ogłoszeniowym atrakcyjną ofertę wynajęcia domku wczasowego w Zakopanem na okres sylwestrowy. 23-latka dokonała sprawdzenia autentyczności istnienia adresu poprzez wpisanie go w przeglądarkę internetową. Podany w ogłoszeniu adres faktycznie istniał. Pod tym adresem zarejestrowano działalność agroturystyczną. Te dane uspokoiły 23-latkę, która nawiązała kontakt telefoniczny z osobą z ogłoszenia. Po dogadaniu ceny 3-dniowego pobytu w domku, kobieta przelała 3420 złotych na wskazane konto. Jak się okazało ogłoszenie było fałszywe, chociaż łudząco przypominające prawdziwą ofertę. Oszuści wykorzystali autentyczne zdjęcia obiektu, podszywając się pod jego właścicieli - wyjaśnia Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Po dokonanej wpłacie, kontakt z osobą z ogłoszenia został zerwany. Młoda kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i postanowiła zgłosić sprawę policjantom.

Decydując się na rezerwację obiektu pamiętajmy o sprawdzeniu czy dany obiekt noclegowy faktycznie istnieje. Najbezpieczniej skontaktować się telefonicznie z recepcją lub właścicielem obiektu do którego się wybieramy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us