Reklama
Reklama

Zaoferował "podwózkę", po czym okradł seniora

foto: Policja foto: Policja
47-letni obywatel Słowacji podstępem zwabił mieszkańca gminy Susiec do samochodu oferując podwiezienie. Wykorzystując chwilę nieuwagi 74-latka, wyciągnął portfel z jego kieszeni i opróżnił z całej zawartości. Starszy mężczyzna stracił blisko 6 500 złotych. Obywatel Słowacji usłyszał już zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek na ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim.

- Do wychodzącego z banku 74-latka podjechał nieznajomy i zapytał o drogę. Starszy mężczyzna chcąc pomóc, wskazał kierunek jazdy. W dowód wdzięczności nieznajomy z samochodu wręczył seniorowi prezenty, między innymi perfumy i zegarek. Zaproponował również, że go podwiezie, ponieważ zmierzają w tym samym kierunku. Starszy mężczyzna zgodził się i wsiadł do samochodu na miejsce pasażera obok kierowcy. W aucie znajdowała się również młoda kobieta. Obydwoje rozmawiali ze wschodnim akcentem. Podróż nie trwała długo, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej, samochód gwałtownie się zatrzymał. Kierowca kazał wysiąść starszemu mężczyźnie z samochodu, zawrócił i odjechał w nieznanym kierunku. Podczas wysiadania, 74-latek zauważył na podłodze rozsypane pieniądze. Po sprawdzeniu portfela, który okazał się pusty, utwierdził się w przekonaniu, że pieniądze zostały mu przed chwilą skradzione. Mężczyzna stracił blisko 6 500 złotych. - wyjaśnia Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Policjanci zatrzymali sprawcę. To 47-letni obywatel Słowacji.

- Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej w województwie podlaskim, na jednym z punków kontrolnych, blisko przejścia granicznego w Kuźnicy. 47-latek usłyszał już zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy oraz zabezpieczyli samochód sprawcy na poczet przyszłej kary - informuje rzeczniczka.

2 komentarzy

  • Gnij w pudle
    Gnij w pudle czwartek, 25 listopad 2021 14:08 Link do komentarza

    Co za ścierwo...

  • wkr wiony
    wkr wiony piątek, 26 listopad 2021 09:14 Link do komentarza

    To jest portal reklamujący seks, czy przekazujący wiadomości? Komentarze tutaj same zagraniczne i oferujące wiadomo co....

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us