Reklama
Reklama

1,5 kg marihuany i 163 krzaki konopi indyjskich. Nielegalna plantacja zlikwidowana [WIDEO]

foto: Policja foto: Policja
Tomaszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Chłopiatynie zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma marihuany oraz 163 krzaki konopi indyjskich. Właścicielem narkotyków okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ulhówek.

- Wspólne działania tomaszowskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z funkcjonariuszami z placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chłopiatyna doprowadziły do ustaleń, że mieszkaniec Ulhówka na terenie gminy posiada nielegalną plantację marihuany. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się i na działce rolnej w gminie Ulhówek ujawnili i zabezpieczyli 135 krzaków konopi indyjskich a także przedmioty służące do uprawy roślin oraz fotopułapkę zamontowaną w pobliżu roślin - informuje Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Właściciel plantacji okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Ulhówek. W miejscu jego przebywania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 gramów marihuany.

- Dalsze czynności doprowadziły do miejsca zamieszkania 27-latka na terenie Warszawy, gdzie w wynajmowanym przez niego mieszkaniu, mundurowi ujawnili w specjalnie przygotowanych do uprawy konopi namiotach, kolejne sadzonki marihuany oraz blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego. Namioty były specjalistycznie wyposażone w wentylatory, filtry powietrza, termometry i lampy oświetlenia, które mundurowi również zabezpieczyli do sprawy - relacjonuje Małgorzata Pawłowska.

Łącznie zabezpieczono 163 krzaki konopi i ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy roślin. Wobec 27-latka sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy z możliwością zmiany tego środka z chwilą wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysiąca złotych.

Posiadanie znacznej ilości środka odurzającego zagrożone jest karą od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us