Reklama
Reklama

Groził właścicielowi sklepu "bronią", chciał kupić alkohol

foto: Policja foto: Policja

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który groził właścicielowi sklepu monopolowego przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia w Biłgoraju.

- Około północy do sklepu przyszedł mężczyzna. Widząc właściciela, który po zamknięciu sklepu znajdował się w samochodzie na parkingu podszedł do niego i zażądał otworzenia sklepu ponieważ chciał kupić alkohol. Właściciel odmówił, wtedy „klient” wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i strzelił w powietrze, a następnie skierował ją w stronę właściciela sklepu, który gwałtownie ruszył z miejsca wciskając pedał gazu i odjechał. Po tym napastnik zbiegł z miejsca - informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Do sprawy zatrzymano 30-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego.

- W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet hukowy z magazynkiem, którym posłużył się podczas usiłowania rozboju oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji. 30-latek trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, miał w organizmie około 0,5 promila alkoholu - informuje rzeczniczka. 

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us