Reklama
Reklama

Dźgnął nożem, odpowie za usiłowanie zabójstwa

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 58-latek z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna podejrzany jest o to, że podczas alkoholowej libacji dwukrotnie ugodził nożem 37-latka. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, na terenie posesji w gminie Szczebrzeszyn.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do nieporozumienia doszło podczas spożywania alkoholu przez kilku znajomych. W pewnej chwili jeden z kompanów stał się agresywny, chciał bić wszystkich uczestników spotkania. Wówczas właściciel posesji 58-latek z gminy Szczebrzeszyn stanął w obronie swoich kolegów i dwukrotnie ugodził agresora nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej. Pokrzywdzony 37-latek z gminy Szczebrzeszyn został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc medyczna. Natomiast 58-latek oraz pozostali współbiesiadnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Prokuratura postawiła 58-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od 8 lat, karę 25 lat więzienia, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us