Reklama
Reklama

Pijany kierowca twierdził, że jest … „Świętym Mikołajem”

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

37-letni kierowca citroena podczas kontroli drogowej przedstawił się policjantom jako "Święty Mikołaj". Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu a także  zakaz prowadzenia pojazdów. 

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotnie popołudnie. Policjanci w miejscowości Huta Turobińska (powiat biłgorajski) zauważyli kierowcę, który po wysadzeniu pasażera gwałtownie ruszył i jechał od prawej do lewej strony jezdni.

- Policjanci z uwagi na podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu postanowili zatrzymać kierowcę, który po chwili wjechał na posesję. Jak się okazało był to 37 – letni mieszkaniec gminy Turobin, który przedstawił się policjantom jako „Święty Mikołaj”. Mężczyzna, który początkowo zachowywał się arogancko i wulgarnie szybko stracił rezon. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów prawie do połowy sierpnia 2022 roku - informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Teraz 37 -latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny do 10 tysięcy złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

1 komentarz

  • Bosniax
    Bosniax poniedziałek, 29 marzec 2021 19:09 Link do komentarza

    To więzienie czeka bo nie spłaci grzywny

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us