Logo
Wydrukuj tę stronę

Wypadek pod Zamościem. Osobówka zderzyła się z szynobusem

foto: Policja foto: Policja

25-letni kierujący citroenem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, nie ucierpieli również pasażerowie szynobusu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Siedliska Kolonia pod Zamościem.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w miejscowości Siedliska Kolonia (gmina Zamość).

- Według ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów z ruchu drogowego zamojskiej komendy kierujący osobowym citroenem przejeżdżając przez niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Za kierownicą osobówki siedział 25-letni mieszkaniec Zamościa. Na szczęście z kolizji wyszedł bez obrażeń. Nic się nie stało także pasażerowi podróżującemu z 25-latkiem, maszyniście oraz pasażerom szynobusu. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był trzeźwy. Trzeźwy był także 28-letni maszynista. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu szynobusowi przez kierującego osobówką. Za popełnione wykroczenie drogowe 25-latek został ukarany mandatem karnym.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl