Reklama
Reklama

Kolizja i cofnięty licznik

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Kierujący pojazdem marki Hyundai skręcając w lewo zderzył się z kierującym Skodą, który w tym czasie go wyprzedzał. Na szczęście po zderzeniu samochodów nikt nie odniósł obrażeń. Podczas policyjnych czynności wyszło na jaw, że licznik w skodzie wskazywał wartość o ponad 15 tysięcy kilometrów niższą niż dane zawarte w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Niedzieliskach.

- Pracujący tam policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Hyundai skręcał w lewo. Nie upewnił się, czy może ten manewr wykonać bezpiecznie i uderzył w bok skody, której kierujący w tym czasie go wyprzedzał. Na szczęście w wyniku zderzenia osobówek nikt nie ucierpiał, uszkodzone zostały jedynie samochody. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 40-latek kierujący hyundaiem otrzymał mandat. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W czasie dalszych czynności policjanci sprawdzili również liczniki pojazdów. Okazało się, że drogomierz w skodzie, którą kierował 50-latek z Zamościa wskazywał wartość niższą o ponad 15 tysięcy kilometrów w porównaniu do danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ujawnioną rozbieżność wskazań licznika wyjaśniają policjanci. - dodaje. 

Zgodnie z przepisami ingerencja w stan drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 3.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us