Reklama
Reklama

Kolejny pożar domu w naszym regionie

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Zapalenie sadzy zalegającej w przewodzie kominowym było przyczyną pożaru, do którego doszło 7 lutego w miejscowości Kotlice (gmina Miączyn). Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

- Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Na miejsce pożaru przybyli strażacy jednostek OSP z terenu gminy Miączyn tj. Horyszów, Miączyn i Kotlice, którzy zastali budynek mieszkalny częściowo objęty pożarem. Przez dach wydobywały się płomienie. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na palący się budynek. Jednocześnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych prowadzili działania w obronie części mieszkalnej nie objętej pożarem. Kolejne przybyłe zastępy PSP i OSP wsparły prowadzone działania. Podczas przeszukania odnalezione i wyniesione zostały dwie 11 kg butle z gazem propan-butan. Spaleniu uległ dach oraz część pomieszczeń mieszkalnych wraz z wyposażeniem. Straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł. - informuje Marcin Żulewski  z PSP w Zamościu. 

Mieszkańcami zaopiekowali się sąsiedzi oraz rodzina.

W działaniach trwających ponad 6,5 godziny wzięło udział 11 zastępów: 5 z JRG Zamość oraz 6 zastępów z OSP: Miączyn, Horyszów, Zubowice, Kotlice, Koniuchy i Zawalów.

- Dużym utrudnieniem w prowadzonych działaniach były niesprzyjające warunki atmosferyczne tj. niska temperaturą i silny wiatr, które powodowały zamarzanie linii gaśniczych oraz wymusiły podmianę przemoczonych i zmarzniętych ratowników. - podsumowują strażacy. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us