Reklama
Reklama

Jedna kolizja. Dwóch nietrzeźwych kierowców

foto: Policja foto: Policja

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni, którzy uczestniczyli w kolizji drogowej na ulicy Partyzantów w Zwierzyńcu. 25-latek kierując mercedesem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w uliczną latarnię. Po tym za kierownicę samochodu usiadł 26-latek i odjechał z miejsca zdarzenia. Obaj byli nietrzeźwi.

Do kolizji doszło w czwartek wieczorem na ulicy Partyzantów w Zwierzyńcu.

- O zdarzeniu policjantów powiadomili mieszkańcy miasta, którzy spacerując widzieli zdarzenie. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w uliczną latarnie. Następnie cofając uszkodził barierki oddzielające chodnik od jezdni. W samochodzie podróżowali trzej mężczyźni w wieku 19, 25 i 26-lat. Mundurowi wstępnie ustalili, że mercedesem kierował 25-latek z gminy Zwierzyniec. W czasie zatrzymania w organizmie miał prawie promil, badanie retrospektywne wykaże wysokość stężenia alkoholu w jego organizmie podczas kolizji. Po zdarzeniu za kierownicę mercedesa usiadł 26-latek z Biłgoraja i odjechał parkując samochód na jednym ze zwierzynieckich parkingów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Obaj po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obowiązek świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us