Reklama
Reklama

"Tajwański aktor" oszukał hrubieszowiankę. Kobieta straciła 160 tysięcy złotych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

30-latka z powiatu hrubieszowskiego została oszukana przez poznanego na jednym z internetowych portali mężczyznę. Pokrzywdzona trzykrotnie przelała pieniądze, aby pomóc tajwańskiemu aktorowi i modelowi. Straciła 160 tysięcy złotych.

- Jak ustalili prowadzący sprawę hrubieszowscy policjanci, 30-latka z powiatu hrubieszowskiego poznała przez Internet mężczyznę. Przedstawił się jako tajwański aktor, model oraz piosenkarz. Zaczęli ze sobą korespondować. Mówił kobiecie komplementy, a sam opowiadał o tym jak pomimo sławy jest zagubiony i samotny. Kiedy już udało mu się zdobyć zaufanie 30-latki i zbliżyć się do niej zaczął jej opowiadać o swoich problemach. Mówił, że innym kobietom, które poznawał zależało tylko na jego pieniądzach, a potem znikały. I że ona jest zupełnie inna niż wszystkie. Powiedział, że firma w Stanach ma należące do niego kosztowności złoto, biżuterię, nagrody, które dostawał i musi to wszystko gdzieś bezpiecznie przechować. Uznał, że najbezpieczniej będzie to przechować w Polsce u 30-letniej mieszkanki powiatu hrubieszowskiego. Do czasu kiedy on będzie mógł przyjechać do niej i tą paczkę osobiście odebrać. Był tylko jeden kłopot. Ona musiała za tą paczkę zapłacić. On oczywiście miał jej te pieniądze zwrócić. Kobieta wierząc w to wzięła trzykrotnie pożyczkę w bankach i wpłacała na podane konto kolejne sumy pieniędzy. Mężczyzna twierdził, że odda jej wszystko co do grosza, spłaci zaciągnięte przez nią długi i zabierze ją na Tajwan. Po trzeciej wpłacie kobieta zaczęła się orientować, że poznany ideał może być jednak naciągaczem. - relacjonuje Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

30-latka straciła łącznie 160 tysięcy złotych. Zgłosiła sprawę do prokuratury oraz na policję. 

Policjanci obecnie wyjaśniają sprawę oszustwa i apelują po raz kolejny o ostrożność w kontaktach z przygodnie poznanymi osobami.

1 komentarz

  • chytra baba z Radomia
    chytra baba z Radomia wtorek, 02 luty 2021 08:49 Link do komentarza

    Chytra baba z Radomia . Jak takie coś czytam odrazy wpadam w złość i przypominają mi się moi teściowie. sami nic nikomu w życiu nie dali i nie pomogli . ale zięcia przed ślubem sprawdzili do ostatniego grosza...i tylko dawaj pożycz pomóż . a od siebie nic . Tak jak i to łatwa kasa ... ale do stracenia chytra baba z Radomia

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us