Logo
Wydrukuj tę stronę

Hrubieszów: Driftem po mandaty

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z Hrubieszowa ukarali mandatami młodych kierowców, którzy „driftowali” na terenie miasta. Skierowano również wniosek do sądu.

Drifting to widowiskowa jazda polegająca na wprowadzeniu samochodu w kontrolowany poślizg.

- Popisywanie się takimi umiejętnościami, szczególnie przez młodych kierowców, stwarza oczywiste zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. - uważa  Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji. - W trakcie takich nieodpowiedzialnych zabaw nie zabezpieczają terenu przed dostępem innych, postronnych osób, czym sprowadzają realne zagrożenie. W trakcie wprowadzania auta w niekontrolowany poślizg zabierają do środka pasażerów nie zważając na ich bezpieczeństwo. Pozostali widzowie pozostają w bliskiej odległości i obserwują „pokaz” nie chowając się za żadne zabezpieczenia. Kierujący pojazdami wielokrotnie tracą nad nim panowanie oraz wpadają w poślizgi. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii - dodaje.

Hrubieszowscy policjanci ukarali w ostatnim okresie aż ośmiu młodych kierowców, za takie „pokazy”. Młodzieńcy "driftowali" na jednym z parkingów. - Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 8 kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi. Skierowano również 1 wniosek o ukaranie do sądu - informuje Jarosław Karkuszewski.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl