Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejny tragiczny pożar w naszym regionie

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru drewnianego domu, do którego doszło wczoraj w miejscowości Huszczka Mała w gminie Skierbieszów. W trakcie akcji gaśniczej w budynku zostało ujawnione ciało mieszkającego tam 65-latka.

Zgłoszenie o pożarze domu przekazali mieszkańcy po godz. 19:00.

- Jako pierwsi na miejscu pożaru pojawili się strażacy z OSP Skierbieszów, którzy stwierdzili, że budynek mieszkalny w całości  był objęty pożarem, przez otwory okienne i drzwiowe a także ścianę szczytową wydobywały się płomienie. Strażacy zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych w osłonie prądów wodnych podjęli próbę odnalezienia mężczyzny, niemniej jednak wysoka temperatura to uniemożliwiła. Dojazd kolejnych zastępów, podanie kolejnych prądów wodnych, pozwoliło na dokonanie przeszukania palącego się budynku, niestety w jednym z pomieszczeń natrafiono na częściowo zwęglone ciało mężczyzny - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Strażacy przypuszczają, że prawdopodobną przyczyna tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem oraz częściowo dach. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

W działaniach trwających ponad 4,5 godziny wzięło udział 6 zastępów gaśniczych 3 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Skierbieszów, Dębowiec, Wierzba, Majdan Skierbieszowski.

- Ciało mężczyzny zostało przewiezione do zakładu patomorfologii w Zamościu. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia, ustalone zostaną także przyczyny pożaru - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl