Wpadł podczas włamania

foto: Policja foto: Policja

Nawet na 15 lat za kratki może trafić 50-latek z powiatu biłgorajskiego, który wpadł podczas włamania. Mężczyzna po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych domu wszedł do środka i ukradł między innymi biżuterię. Został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (15/16 grudnia br.) około godziny 3:00.

- Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z domów przy ulicy Długiej w Biłgoraju. Natychmiast we wskazane miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli w domu światło latarki oraz wybitą szybę w drzwiach balkonowych. Zaskoczyli włamywacza, którym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna, który zapakował łupy w reklamówkę na widok policjantów próbował uciekać, jednak nadaremnie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. - informuje  Joanna Pilarska z policji w Biłgoraju.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione przez niego przedmioty między innymi biżuterię oraz medale i odznaczenia okolicznościowe. W chwili zatrzymania sprawca włamania był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

50-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Z uwagi na to, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu zatem kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us