Chciał sprzedać gwoździarkę, został oszukany ... dwa razy

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

37 latek, który wystawił do sprzedaży gwoździarkę na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych dwukrotnie kliknął w link przesłany mu przez oszustów. Podał swoje dane i stracił 1400 złotych. Oszuści wymyślają nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy, są coraz bardziej skuteczni. Bądźcie ostrożni!

- W piątkowe popołudnie do biłgorajskich policjantów zgłosił się 37-letni mieszkaniec naszego powiatu, który poinformował, że na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży gwoździarkę. Skontaktowała się z nim kobieta zainteresowana zakupem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów podesłała mu link, po otwarciu którego mężczyzna miał podać swoje dane aby otrzymać pieniądze. Tak też uczynił. Po chwili sprawdził swoje konto bankowe i okazało się, że zamiast wpływu środków z jego konta zniknęło 700 złotych. Następnie skontaktowała się z nim kobieta, która podała się za pracownika portalu informując go, że nastąpiły problemy techniczne i pomoże mu w odzyskaniu pieniędzy. W związku z tym zachęciła aby ponownie podał swoje dane w podesłanym mu wcześniej linku. Mężczyzna po raz drugi wpisał dane i z jego konta ponownie dokonano przelewu na kwotę 700 złotych. - relacjonuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Teraz oszustów poszukują biłgorajscy policjanci.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us