Wjechał na posesję i udawał, że śpi

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

32-latek kierujący BMW na widok radiowozu wjechał na posesje. Nie wysiadł z auta ale udawał, że śpi. Myślał, że dzięki temu uniknie odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

- W sobotę policjanci z Miączyna patrolując miejscowości gminy zauważyli kierującego BMW. Przypuszczając, że może być nietrzeźwy postanowili go skontrolować. Jednak ten widząc radiowóz natychmiast skręcił na posesję. Nie wysiadł z auta. Udawał, że śpi, nie reagował na wezwania policjantów o otworzenie drzwi samochodu. Po pewnym czasie zmienił zdanie. Wysiadł i wówczas mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 32-latek był nietrzeźwy w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. -Kiedy dowiedział się, że popełnił przestępstwo stał się agresywny i wulgarny. Kierując do policjantów obraźliwe epitety znieważył ich, ponadto w czasie interwencji kopał funkcjonariuszy i szarpał za mundur. Został doprowadzony do policyjnego aresztu. - dodaje. 

Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i ich znieważenie podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Grozi mu za to kara do lat 3 pozbawienia wolności. Nie uniknie odpowiedzialności również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

1 komentarz

  • gk
    gk wtorek, 01 grudzień 2020 20:19 Link do komentarza

    Jakby był na proteście kobiet, to mógłby wyzywać i kopać funkcjonariuszy - obroniłaby go totalna opozycja...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us