Śliska nawierzchnia i za duża prędkość

foto: Policja foto: Policja

Nawierzchnia jezdni była oblodzona. Kierujący scanią wpadł w poślizg i uderzył naczepę ciężarowego volvo. W drugim przypadku z tej samej przyczyny kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z osobówką. Do zdarzeń doszło na trasie z Kaczórek do Malewszczyzny. 

W piątkowy ranek, na trasie z Kaczórek do miejscowości Malewszczyzna, panowały trudne warunki drogowe. Jezdnia była oblodzona. Doszło tam do dwóch kolizji z udziałem samochodów ciężarowych.

- Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo jechał w kierunku Malewszczyzny. Widząc oblodzoną nawierzchnię zwolnił. Niestety jadący za nim kierujący ciężarową Scanią z naczepą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wpadł w poślizg uderzając kabiną auta w tył naczepy volvo. Obaj kierowcy podróżowali sami, po zderzeniu na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Obaj byli trzeźwi - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kierujący scanią 35-latek z Mielca został ukarany mandatem.

Kilkanaście minut wcześniej na tej samej drodze również doszło do kolizji.

- Powodem również była prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych. Wówczas kierujący samochodem ciężarowym marki Man uderzył w osobowego opla. Tu również nic się nikomu nie stało, powstały jedynie uszkodzenia w samochodach. Kierujący ciężarówką 29-letni mieszkaniec gminy Werbkowice za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym - wyjaśnia rzeczniczka.

Policjanci apelują o ostrożność. O tej porze roku, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczorem droga może być śliska.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us