Cofnął licznik? Sprawdzi to policja

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Krasnostawscy policjanci ustalają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w oplu. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z wykroczeniem, które popełnił kierujący.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z krasnostawskiej komendy zatrzymali w poniedziałek do kontroli drogowej w miejscowości Siennica Różana samochód marki Opel. Pojazdem kierował 31-latek z powiatu chełmskiego.

- Funkcjonariusze ustalili, że licznik samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o ponad 60 tysięcy kilometrów. W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni czy doszło do zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. - informuje Jolanta Babicz, z krasnostawskiej policji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us