Bez kasku, świateł, ubezpieczenia i na dwóch zakazach uciekał przed policyjną kontrolą

foto: Policja foto: Policja

Kierujący motocyklem 30-latek uciekał przed policją, nie miał kasku i świateł. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma ubezpieczenia, a jego właściciel ma dwa obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak informuje policja, od 30-latka wyczuwalna była woń alkoholu.

- W sobotę przed godziną 18 patrol ruchu drogowego na ulicy Moniuszki w Tomaszowie Lubelskim zauważył motocykl, który jechał bez świateł. Ponadto zarówno kierujący jak i jego pasażer nie mieli kasków ochronnych. Na widok radiowozu kierowca jednośladu przyspieszył i skręcił w boczna ulicę. Mundurowi ruszyli w pościg ulicami miasta - informuje Agnieszka Leszek z tomaszowskiej policji. - Podczas próby zatrzymania uciekiniera, ten uszkodził radiowóz. Po chwili policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Od kierującego motocyklem 30-latka było czuć wyraźnie woń alkoholu. Ten jednak odmówił poddania się badaniu alkomatem, w związku z tym pobrana została mu krew do badań - dodaje. 

Z kolei pasażer 30-latka miał blisko promil alkoholu w organizmie. Wyjaśnił policjantom, że razem z kolegą pili razem piwo i ponieważ skończył im się alkohol, postanowili pojechać do sklepu po zakupy.

Kierujący motocyklem 30-latek, jak się okazało, ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto motocykl nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us