Logo
Wydrukuj tę stronę

3-letnie dziecko przeszło przez balustradę balkonu i wołało o pomoc. Rodzice byli pijani

dziecko uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon, foto: policja dziecko uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon, foto: policja

Rodzice zostawili 3-letnią dziewczynkę samą w domu. Dziecko przeszło przez balustradę balkonu na drugim piętrze. Płaczącą i wzywającą pomocy dziewczynkę uratował dzielnicowy, który wszedł po rynnie na balkon. Rodzice wrócili pół godziny później, byli pijani.

- Minionej nocy około godziny 1:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na balustradzie balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju po zewnętrznej stronie stoi małe dziecko, które płacze i wzywa pomocy. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Jako pierwsi na miejscu byli aspirant sztabowy Marek Popowicz, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tarnogrodzie i starszy posterunkowy Sylwester Gałka - informuje Joanna Klimek, z biłgorajskiej policji. - Aspirant sztabowy Marek Popowicz bez chwili wahania wszedł po rynnie na balkon, złapał wystraszoną i zapłakaną dziewczynkę i wraz z dzieckiem wszedł do środka. W mieszkaniu zamkniętym od zewnątrz nie było nikogo. W środku policjanci zauważyli ślady spożywania alkoholu. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna, której funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania, po to by umożliwić służbom medycznym wejście do środka i udzielenie pomocy dziecku - dodaje.

Po około 30 minutach na miejscu pojawili się rodzice dziewczynki, byli pijani. 22-letnia matka miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, 36-letni ojciec 1,5 promila. Obydwoje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

3-latka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl