Reklama

W drodze do znajomych ukradł samochód. Zakończył jazdę w rowie

foto: Policja foto: Policja

Zarzut kradzieży samochodu usłyszał 21-latek, który idąc do znajomych po drodze ukradł stojący na posesji samochód. Po spotkaniu chciał „odstawić” fiata na miejsce, jednak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

- We wtorek dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o stojącym w przydrożnym rowie uszkodzonym samochodzie. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Jarosławiec na DK- 74 auto zostało skradzione właścicielowi. Właściciel auta wyjaśnił, że wieczorem w przeddzień zdarzenia pozostawił niezamknięty samochód na swojej posesji. Następnego dnia rano od znajomego dowiedział się, że jego samochód stoi w przydrożnym rowie. Pokrzywdzony o zajściu powiadomił policjantów, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Pokrzywdzony wartość samochodu wycenił na kwotę ok. 2 tys. zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci do sprawy zatrzymali 21-latka z gm. Miączyn. W czasie zatrzymania w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu.

- W czasie przesłuchania 21-latek wyjaśnił, że kiedy szedł do znajomych, po drodze w jednej z miejscowości w gminie Sitno na nieogrodzonej posesji zobaczył stojącego fiata. Kiedy okazało się, że samochód był otwarty, wsiadł do niego, uruchomił silnik i odjechał. Po spotkaniu chciał „odstawić” samochód na miejsce, jednak jadąc drogą krajową nr 74 nagle stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Po tym wysiadł z samochodu i wrócił do znajomych - wyjaśnia rzeczniczka.

Prowadzący postępowanie policjanci ustalają także, w jakim stanie 21-latek kierował samochodem.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us