Reklama
Reklama

78-latek zaginął w lesie podczas wyprawy na grzyby

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 78-latka z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna zaginął w lesie podczas wyprawy na grzyby. W poszukiwania zaangażowanych było ponad 120 osób.

- Wczoraj ok. godziny 14:30 dyżurny zamojskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 78-letniego mieszkańca gminy Szczebrzeszyn. Policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny zaniepokojona o jego życie i zdrowie. Z ich relacji wynikało, że w godzinach porannych wspólnie z 78-latkiem wybrali się na grzyby do lasu w okolicach miejscowości Kąty Drugie. Po pewnym czasie zaginiony odłączył się od grupy i poszedł w nieznanym kierunku. Początkowo sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą.

- W zamojskiej komendzie ogłoszono alarm dla policjantów. Oprócz funkcjonariuszy z Zamościa i Komisariatu w Szczebrzeszynie 78-latka szukali także druhowie z okolicznych OSP oraz strażacy PSP ze Szczebrzeszyna. Zaangażowali się również krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział ponad 120 osób. Szczęśliwie dwie godziny od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony. Policjanci przekazali zaginionego pod opiekę rodzinie - informuje rzeczniczka.

Wezwana załoga karetki pogotowia zbadała 78-latka, jego stan był dobry, wiec mógł pozostać w domu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us