Reklama
Reklama

Kolejny tragiczny pożar. Zginął 61-latek

foto: mł. bryg. Dominik Kukułowicz foto: mł. bryg. Dominik Kukułowicz

Nie udało się uratować 61-letniego mężczyzny z pożaru budynku mieszkalnego w Zawalowie w gm. Miączyn. To kolejny tragiczny pożar w naszym regionie.

- 27 maja, o godz. 23:21 otrzymaliśmy informację o pożarze budynku mieszkalnego w Zawalowie gm. Miączyn. Do pożaru skierowano zastępy z JRG Zamość oraz pobliskie OSP. Jako pierwsi na miejscu pożaru pojawili się strażacy z OSP Zawalów, którzy stwierdzili że pożarem objęty jest drewniany budynek mieszkalny, kryty eternitem, pożar jest w fazie rozwiniętej. Palił się przedpokój, kuchnia i część pokoju. Strażacy po odłączeniu energii elektrycznej podali z zewnątrz 3 prądy wody. W trakcie prowadzonych działań pozyskano informację, że w budynku może przebywać 1 osoba. Z uwagi na fazę rozwoju pożaru, brak możliwości wejścia ratowników no wnętrza budynku. Po wstępnym przygaszenia pożaru, strażacy z JRG Zamość zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych, podjęli działania przeszukiwawcze, w wyniku których w pokoju odnaleziono mężczyznę, nieprzytomnego, bez oznak życia. Poszkodowano ewakuowano na zewnątrz i przekazano służbie medycznej. Niestety lekarz stwierdził zgon - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Spaleniu uległo wyposażenie pomieszczeń częściowo ściany konstrukcyjne i dach budynku. Wstępne straty oszacowano na kwotę 170 tys. zł.

- Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego pożaru, mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Policja i prokuratura ustala przyczyny i okoliczności tego pożaru - dodaje rzecznik. 

W działaniach trwających ponad 3 godziny wzięło udział 4 zastępy PSP z JRG Zamość (13 ratowników) oraz OSP: Zawalów, Horyszów, Miączyn (15 ratowników).

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 3 pożary (wcześniejsze Krzak 20.05, Szczebrzeszyn 22.05.), w wyniku których śmierć poniosło 3 osoby.

foto: mł. bryg. Dominik Kukułowicz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us