Logo
Wydrukuj tę stronę

Zmarł ksiądz z Białopola zakażony koronawirusem

foto: Diecezja Zamojsko Lubaczowska foto: Diecezja Zamojsko Lubaczowska

Dziś rano w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki, proboszcz z Białopola.  Był zarażony koronawirusem.

- Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - poinformowała Diecezja Zamojska Lubaczowska na swojej stronie internetowej.

Zgon dziewiątej osoby zakażonej koronawirusem potwierdziło Ministerstwo Zdrowia: - To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r. Od 1991 r. był proboszczem parafii Białopole.

Z aktualnych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na chwilę obecną w Polsce potwierdzono 774 zakażenia koronawirsuem, 9 osób zmarło. W województwie lubelskim jest 48 zachorowań, 2 zgony. 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl