Reklama
Reklama

Zmarł ksiądz z Białopola zakażony koronawirusem

foto: Diecezja Zamojsko Lubaczowska foto: Diecezja Zamojsko Lubaczowska

Dziś rano w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki, proboszcz z Białopola.  Był zarażony koronawirusem.

- Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - poinformowała Diecezja Zamojska Lubaczowska na swojej stronie internetowej.

Zgon dziewiątej osoby zakażonej koronawirusem potwierdziło Ministerstwo Zdrowia: - To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r. Od 1991 r. był proboszczem parafii Białopole.

Z aktualnych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na chwilę obecną w Polsce potwierdzono 774 zakażenia koronawirsuem, 9 osób zmarło. W województwie lubelskim jest 48 zachorowań, 2 zgony. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us