Logo
Wydrukuj tę stronę

Bondyrz: Muzeum AK rozbudowane. W środę uroczyste otwarcie nowych sal

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zakończyła się rozbudowa Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa ps. „Adama” w Bondyrzu. Uroczyste otwarcie nowych sal ekspozycyjnych odbędzie się już 26 lutego, początek o godz. 12:00.

Projekt pn. "Budowa sali ekspozycyjnej przy Muzeum Historycznym AK w Bondyrzu” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja wyniosła 360 tys.zł a całkowity koszt inwestycji to 484 tys.zł.

W ubiegłym roku główny budynek Muzeum został rozbudowany o dodatkowe, piętrowe skrzydło, w którym w dwóch dużych salach ekspozycyjnych zostaną umieszczone eksponaty dotąd nie udostępniane dla zwiedzających. Dodatkowa powierzchnia pozwoli na ekspozycję większej ilości muzealiów oraz intensywniejsze wykorzystanie muzeum do celów wystawienniczo-dydaktyczno-kulturalnych.

Na piętrze nowego budynku część powierzchni została przeznaczona na salę konferencyjną. Dzięki temu, obok zwiedzania ekspozycji, istnieje możliwość organizacji wykładów historycznych, obejrzenia projekcji filmowych w małej sali kinowej, czy spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. weteranami AK.

Muzeum w Bondyrzu funkcjonuje od 1972 r. i od początku jest bezpłatnie udostępniane dla zwiedzających. Właścicielem obiektu jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Godziny otwarcia Muzeum:
ŚRODA– 8:00-16:00;
CZWARTEK– 8:00-16:00;
PIĄTEK– 10:00-18:00;
SOBOTA– 10:00-18:00;
NIEDZIELA– 10:00-18:00 (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca)

Poniżej zdjęcia nowych sal ekspozycyjnych:

Muzeum Bondyrz_NS_1.jpg Muzeum Bondyrz_NS_10.JPG Muzeum Bondyrz_NS_11.JPG

Muzeum Bondyrz_NS_2.jpg Muzeum Bondyrz_NS_3.JPG Muzeum Bondyrz_NS_4.JPG

Muzeum Bondyrz_NS_5.JPG Muzeum Bondyrz_NS_6.JPG Muzeum Bondyrz_NS_7.JPG

Muzeum Bondyrz_NS_8.JPG Muzeum Bondyrz_NS_9.JPG Otwarcie sal Muzeum_plakat.jpg


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl