Reklama
Reklama

Pożar w Zawadzie. Strażacy uratowali koty

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

W piątek, 31 stycznia doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Zawadzie. Strażacy wynieśli z budynku 3 nieprzytomne koty. Z wykorzystaniem maski twarzowej podano im tlen. Niestety, w jednym z pomieszczeń odnaleźli martwego psa.

Tuż po godzinie 15, kobieta opiekująca się domem (pod nieobecność właścicieli), przekazała informację o pożarze jednorodzinnego domu mieszkalnego usytuowanego w Zawadzie gm. Zamość. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie kuchni na I kondygnacji oraz występuje duże zadymienie. Z uzyskanych informacji wynikało, że w budynku za wyjątkiem psa oraz trzech kotów nikt nie przebywa. W pierwszej kolejności działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej oraz zakręceniu głównego zaworu gazu. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, podjęli działania gaśnicze, a także działania mające na celu odnalezienie zagrożonych zwierząt. W jednym z pomieszczeń odnaleziono martwego psa. Po wstępnym przygaszeniu pożaru i częściowym oddymieniu pomieszczeń odnaleziono w piwnicy trzy koty (bez oznak życia) podtrute gazami pożarowymi, które ewakuowano na zewnątrz. Następnie z wykorzystaniem maski twarzowej podano im tlen. Działania były na tyle skuteczne, że koty zaczęły reagować na czynniki zewnętrzne, oddychać oraz poruszać się. Zwierzęta w drodze powrotnej przewieziono do lekarza weterynarii, gdzie oczekują na powrót właścicieli. - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Strażacy podejrzewają, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej lodówki. Spaleniu uległy wyposażenie pomieszczenia oraz sprzęt AGD w kuchni.

W działaniach trwających niespełna 2 godziny, wzięły udział: 2 zastępy z PSP oraz zastępy OSP Wielącza oraz OSP z Niedzieliska.

Wstępnie straty oszacowano na kwotę 40 tys. złotych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us