Reklama
Reklama

Potrącenie w Horyszowie. Rowerzysta był pijany

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Ponad promil alkoholu miał 56-letni rowerzysta, który uczestniczył w kolizji z pojazdem Iveco. Do zdarzenia doszło w miejscowości Horyszów, na drodze krajowej nr 74.

Wczoraj ok. godziny 17:00 dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany, że w Horyszowie kierujący rowerem został potrącony przez samochód.

-Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że na prostym odcinku drogi 46-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego kierując samochodem dostawczym m. Iveco wyprzedzał rowerzystę i w czasie tego manewru kierujący jednośladem nagle zachwiał się, stracił równowagę, uderzył w lusterko pojazdu i przewrócił się na jezdnię. Kierujący autem zatrzymał się, udzielił rowerzyście pierwszej pomocy i powiadomił służby ratunkowe. Kierujący jednośladem 56-letni mieszkaniec gm. Miączyn został przewieziony do szpitala na dalsze badania, jak się okazało w wyniku kolizji poza niegroźnymi otarciami naskórka nie odniósł poważniejszych obrażeń - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący iveco był trzeźwy, natomiast rowerzysta w organizmie miał ponad promil alkoholu. Ponadto poruszał się rowerem bez oświetlenia, nie posiadał także żadnych elementów odblaskowych.

56-latek odpowie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, po wyjaśnieniu szczegółowego przebiegu kolizji może mu grozić również odpowiedzialność za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz poruszanie się rowerem po drodze bez wymaganego przepisami oświetlenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us