Reklama
Reklama

Józefów: Kłusowali na "drgawicę"

foto: Policja foto: Policja

Zarzut kłusownictwa rybackiego usłyszało dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Józefów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, młodzieńcy usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 7:00 rano nad zalewem przy ul. Źródlanej w Józefowie.

Funkcjonariusz Straży Rybackiej zauważył dwóch mężczyzn, których zachowywali się podejrzanie. Młodzieńcy widząc, że zostali zauważeni szybko się oddalili. Na miejsce zostali skierowani policjanci. W dopływie rzeki do zalewu przy ul. Źródlanej w Józefowie ujawniona została min. siatka i zanęta, które zostały zabezpieczone.

Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 23 latków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, mężczyźni usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”. Taka sieć jest na rzece jak zapora, rozciągnięta pomiędzy brzegami. 23 latkowie jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Zgodnie z prawem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us