Reklama
Reklama

Pechowy złodziej

foto: Policja foto: Policja

O prawdziwym pechu może mówić 25-letni złodziej, który próbował ukraść telefony komórkowe. Po „skoku” na sklep, widząc, że ktoś za nim jedzie, rzucił się do ucieczki ulicami miasta. Jak się okazało, jednym z goniących go był policjant operacyjny będący na wolnym. Poczynania pirata drogowego nie umknęły też będącemu na urlopie policjantowi z KSP, który ruszył za nim w pościg, podejrzewając, że może być pijany. Ucieczka 25-latka zakończyła się uderzeniem w drzewo i wjechaniem do rowu.

W czwartek po południu doszło do kradzieży telefonów w jednym ze sklepów na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Sprawca wybiegając z łupami w ręku niespodziewanie natknął się na tomaszowskiego operacyjnego policjanta będącego tego dnia na wolnym. Funkcjonariusz już wcześniej zwrócił uwagę na Skodę stojącą na parkingu. Samochód miał uszkodzony przód. W pewnym momencie zauważył, jak ze sklepu wybiega młody mężczyzna z trzymanymi w ręku pudełkami, wsiada do tego auta i szybko odjeżdża. Policjant wsiadł do swojego pojazdu i ruszył w pościg za złodziejem.

W trakcie pościgu policjant o zdarzeniu powiadomił dyżurnego tomaszowskiej jednostki prosząc o wsparcie. Uciekinier pędził ulicami miasta w stronę Suśca nie zważając na przepisy ruchu drogowego, wykonując niebezpieczne manewry.

W międzyczasie manewry kierującego Skody zauważył inny policjant, będący na urlopie funkcjonariusz z KSP. Jadąc swoim samochodem zauważył pędzącego przez rondo pod prąd kierowcę. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, także ruszył za nim w pościg.

Uciekający już nie przed jednym pojazdem a dwoma, kierowca Skody, na zakręcie za miejscowością Pasieki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się funkcjonariusz z KSP. Policjant podejrzewając, że kierującemu stało się coś poważnego, pobiegł mu z pomocą. Okazało, że z tej konfrontacji z drzewem wyszedł cało i nic poważnego mu nie dolega.

Jak się okazało, 25-latek zaraz po wjechaniu do rowu, zdążył ukryć w leśnej ściółce skradzione telefony. 25-letni mieszkaniec Ząbek został zatrzymany i przewieziony do tomaszowskiej komendy w celu wykonania z nim czynności procesowych. Wczoraj usłyszał zarzut za kradzieży 4 telefonów komórkowych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us