Reklama
Reklama

Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

63 latek z gminy Księżpol odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, przekroczenie prędkości, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli i jazdę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Mężczyzna jak wykazał policyjny alkomat miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj około godziny 13:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Rakówka prowadzili pomiar prędkości. W trakcie działań zarejestrowali przekroczenie o 23 km/h dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości przez kierowcę samochodu m-ki Fiat. Policjanci wydali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Natychmiast podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego jednak mężczyzna, który kierował fiatem w dalszym ciągu nie reagował na polecenia. Wjechał do jednej z sąsiednich miejscowości i skręcił na jedną z posesji. Jak ustalili policjanci za kierownicą siedział 63 letni mieszkaniec gminy Księżpol.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 63 latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us