Reklama
Reklama

Nielegalny tytoń u 64-latki

foto: Policja foto: Policja

Ponad 70 kg nielegalnego tytoniu znaleźli krasnostawscy policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Krasnystaw. Dodatkowo zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Posiadaczem nielegalnego towaru była 64-letnia kobieta.

W czwartek krasnostawscy kryminalni dokonali przeszukania jednej z posesji na terenie gminy Krasnystaw. W trakcie tych czynności ujawnili 18 worków jutowych z zawartością suszonego tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 70 kg nielegalnego tytoniu. Ponadto w mieszkaniu 64-latki znaleźli 62 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Wstępne wyliczenia wskazują, iż straty skarbu państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego wyniosły prawie 34 tys. złotych.

Właścicielka nielegalnego tytoniu usłyszała już zarzuty. Mundurowi ustalają również, czy nielegalny towar nie został wprowadzony do obrotu.

5 komentarzy

 • zenon
  zenon piątek, 04 październik 2019 18:50 Link do komentarza

  pewnie dadzą jej dożywocie

 • Bogusław Łysy
  Bogusław Łysy sobota, 05 październik 2019 00:27 Link do komentarza

  Też tak samo oceniam że za ten tytoń to dożywocie murowane. Gdyby kradła miliony to stać by ją było na najlepszych adwokatów z Warszawy. A pan "sędzia" wręczałby jej w zębach wyrok uniewinniający .

 • Bogusia z warkoczem
  Bogusia z warkoczem sobota, 05 październik 2019 09:30 Link do komentarza

  Zaraz, zaraz, wyjaśnijcie mi, bo nie kumam: kiedyś moi dziadkowie, także sąsiedzi dziadków uprawiali tytoń, suszyli go-nadziane liście na druty, potem sprzedawali legalnie w odpowiednich punktach. To teraz nie wolno uprawiać tytoniu?

 • ciekawy
  ciekawy sobota, 05 październik 2019 17:28 Link do komentarza

  tez jestem ciekaw, moze nie zdazyla ze sprzedaza albo zostalo jej bo nie bylo miejsca na naczepie

 • cztelnik
  cztelnik wtorek, 15 październik 2019 08:16 Link do komentarza

  Do tej pory Ziemia Bilgorajska słynna była z uprawy tytoniu. To w świetle w/w oskarżeń wszyscy tamtejsi ludzie powinni być postawieni pod Sąd?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us