Reklama
Reklama

Kolejne wypadki w rolnictwie

foto: Policja foto: Policja

20-latek oczyszczając kombajn doznał urazu ręki, natomiast 17-latek cofając ciągnikiem przygniótł do maszyny rolniczej 42-latkę. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas użytkowania sprzętu rolniczego.

Do wypadku z udziałem 20-latka z gm. Sitno doszło wczoraj w m. Stabrów.

- Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyzna po zakończonej pracy związanej z koszeniem zboża postanowił oczyścić sieczkarnie kombajnu. Przy wyłączonym silniku maszyny własnoręcznie obracając bęben, na którym znajdują się noże. 20-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Natomiast wypadek z udziałem 17-latka miał miejsce w miniony poniedziałek w jednej z miejscowości gm. Miączyn.

- Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wstępnie ustalili, że 17-latek kierując ciągnikiem na drodze dojazdowej z posesji na pole wykonywał manewr cofania, aby doczepić do niego inny sprzęt rolniczy. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przygniecenia do sprzętu stojącej za ciągnikiem 42-latki. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że 17-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami - informuje rzeczniczka. 

Szczegółowy przebieg zdarzeń wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us