Reklama
Reklama

"Podkowa" wkracza do Szczebrzeszyna. W niedziele uroczystości patriotyczne

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

W najbliższą niedzielę, w Szczebrzeszynie odbędą się uroczyste obchody 75. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”. W wydarzeniu udział wezmą potomkowie dra Zygmunta Klukowskiego: Helen Klukowski-May oraz Andrew Klukowski.

- Przyjazd rodziny wybitnego Polaka, przybyłego 100 lat temu na Zamojszczyznę a zmarłego 60 lat temu, postaci zasłużonej dla naszego regionu, m. in. zapisującej bohaterską i tragiczną dla Zamojszczyzny historię II wojny światowej i okresu powojennego, która przyjęła zaproszenie Związku na uroczystości, zdecydowanie podniesie ich rangę i pozwoli w jeszcze bardziej uroczysty sposób uczcić pamięć o dr. Klukowskim - uważa Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻAK O Zamość (jeden z organizatorów uroczystości).

W ramach obchodów, dzisiaj (27 lipca) o godz. 18.00 organizatorzy zapraszają mieszkańców Szczebrzeszyna i regionu na spotkanie z potomkami dr. Zygmunta Klukowskiego w Domu Kultury w Szczebrzeszynie. Podczas spotkania członkowie ŚZŻAK Okręg Zamość przekażą uczestnikom bezpłatnie (do wyczerpania zapasów), wydane w ubiegłym roku czterotomowe dzieło pod redakcją dra Zygmunta Klukowskiego pt. „Materiały do dziejów Zamojszczyzny w latach wojny 1939-1944”.

Szczegóły program niedzielnych uroczystości na załączonym plakacie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us