Logo
Wydrukuj tę stronę

Kradziony motocykl i alkohol

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pili alkohol i wybrali się na przejażdżkę jednośladami. Mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania i nie mieli kasków. Ponadto policyjna kontrola wykazała, że jeden pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a drugi był kradziony.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:00 w miejscowości Wólka Biska w powiecie biłgorajskim. Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców jadących jednośladami. 21 i 45-latek nie posiadali uprawnień do kierowania i kasków ochronnych. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że obaj pili alkohol. Starszy z nich miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, natomiast młodszy znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Dalsza kontrola wykazała, że motorower m-ki Toros, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj nie posiada aktualnych badań technicznych. 21-latek z gminy Biszcza jechał motocyklem m-ki Piaggio. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że pojazd został skradziony w 2016 r na terenie Wielkiej Brytanii. Jednoślad został zabezpieczony.

Teraz mężczyźni staną przed sądem. 45-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Natomiast młodszemu mężczyźnie za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny. Wyjaśniane są również okoliczności nabycia przez 21-latka skradzionego motocykla.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl