Reklama

Kradziony motocykl i alkohol

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pili alkohol i wybrali się na przejażdżkę jednośladami. Mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania i nie mieli kasków. Ponadto policyjna kontrola wykazała, że jeden pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a drugi był kradziony.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:00 w miejscowości Wólka Biska w powiecie biłgorajskim. Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców jadących jednośladami. 21 i 45-latek nie posiadali uprawnień do kierowania i kasków ochronnych. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że obaj pili alkohol. Starszy z nich miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, natomiast młodszy znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Dalsza kontrola wykazała, że motorower m-ki Toros, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj nie posiada aktualnych badań technicznych. 21-latek z gminy Biszcza jechał motocyklem m-ki Piaggio. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że pojazd został skradziony w 2016 r na terenie Wielkiej Brytanii. Jednoślad został zabezpieczony.

Teraz mężczyźni staną przed sądem. 45-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Natomiast młodszemu mężczyźnie za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny. Wyjaśniane są również okoliczności nabycia przez 21-latka skradzionego motocykla.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us