Reklama
Reklama

Kłusowali na Wieprzu

foto: Policja foto: Policja

Dwaj mężczyźni w wieku 50 i 62-lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kłusowania na rzece Wieprz. Kłusownicy dokonywali połowu za pomocą tzw. "podrywki", przy sobie mieli również wędki oraz nielegalnie złowionego sandacza.

- Wczoraj strażnicy rybaccy zamojskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego powiadomili dyżurnego komendy o tym, że w trakcie patrolu rzeki Wieprz w m. Staw Noakowski Kolonia ujęli dwóch mężczyzn, którzy dokonywali połowu ryb za pomocą tzw. „podrywki” przymocowanej do drewnianych pałąków i tyczki. Przy mężczyznach strażnicy ujawnili także będącą w okresie ochronnym rybę z gatunku sandaczy - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kłusownicy, 50-letni mieszkaniec gm. Nielisz oraz 62-latek z gm. Tomaszów Lubelski oprócz „podrywki” mieli przy sobie również wędki oraz inne akcesoria wędkarskie. Narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa zostały procesowo zabezpieczone. Z podejrzanymi o kłusownictwo policjanci wykonali czynności procesowe.

Nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do jego popełnienia.

1 komentarz

  • ŁowienieToHobby
    ŁowienieToHobby poniedziałek, 06 maj 2019 16:33 Link do komentarza

    Straszny kłusownik. Trudno o gorszą zbrodnię. Może jeszcze uciąć ręce albo nogi - za karę dla przykładu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us