Reklama

Stary Zamość: Nielegalne automaty zabezpieczone

foto: Policja foto: Policja

Zamojscy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawnili dwa działające bez zezwolenia automaty do gier. Sprzęt ujawniono w lokalu na terenie gm. Stary Zamość.

- Wczoraj policjanci z zamojskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej weszli do lokalu w gm. Stary Zamość, w którym jak przypuszczali, mogła odbywać się nielegalna działalność związana z grami hazardowymi. Nie pomylili się, wewnątrz znajdowały się bowiem dwa automaty do prowadzenia gier hazardowych o tzw. niskich wygranych. Obecny był również 37-letni mężczyzna obsługujący nielegalne urządzenia. Mężczyzna został przesłuchany, a automaty zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze KAS - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie lub urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie kary łącznie.

Warto przypomnieć, że ustawa o grach hazardowych mówi, że automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za wstawienie do lokalu i udostępnienie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu.

1 komentarz

  • wiem
    wiem wtorek, 12 marzec 2019 18:58 Link do komentarza

    Czyżby to ten co ma także Naukę Jazdy to on by miał 38 nie 37

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us