Reklama
Reklama

Ukradł kamery monitorujące roztoczański park

foto: Policja foto: Policja

52-latek z gm. Zwierzyniec odpowie za kradzieże kamer monitorujących życie flory i fauny z terenu Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Sprawca został przyłapany na gorącym uczynku.

- W minionym tygodniu strażnik Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu poinformował miejscowych policjantów, że na terenie parku „spłoszył” mężczyznę podczas próby kradzieży jednej z zamieszczonych na drzewie kamer. Strażnik prosił mundurowych o pomoc w ujęciu mężczyzny. Sprawca został zatrzymany na skraju parku. Okazał się nim 52-latek z gminy Zwierzyniec. Mundurowi w podręcznym bagażu mężczyzny odnaleźli m.in. kombinerki i obcęgi oraz stalową linkę służącą do mocowania kamer na drzewach - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 52-latek w bieżącym miesiącu z terenu zwierzynieckiego parku ukradł dwie kamery umieszczone na drzewach w metalowych skrzynkach, natomiast w czwartek został przyłapany, w chwili, gdy usiłował zerwać z drzewa kolejną trzecią z nich. Jedną ze skradzionych kamer wartą około 2 tys. zł., mundurowi już odzyskali. Pracują nad tym, aby odzyskać kolejną.

52-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us