Reklama
Reklama

Kilkadziesiąt ton odpadów na placu buraczanym, policja bada sprawę

foto: Policja foto: Policja

Na placu buraczanym w miejscowości Teratyn w powiecie hrubieszowskim, ktoś wysypał kilkadziesiąt ton odpadów. Śmieci przywieziono tam ciężarówką w nocy z wtorku na środę. Sprawę wyjaśniają policjanci.

O sprawie powiadomił policjantów sołtys Teratyna. Jak wstępnie ustalono, do zdarzenia doszło nocą z wtorku na środę. Z samochodu ciężarowego wysypano około 50 ton odpadów na miejscowy plac buraczany. Policjanci zabezpieczają monitoring, sprawdzają też odnalezione w odpadach dokumenty.

Nielegalne składowiska odpadów mogą być bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego a także życia i zdrowia mieszkańców.

Funkcjonariusze przypominają, że w świetle art. 183 § 1 kodeksu karnego odpowiedzialności karnej podlega osoba, która wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Natomiast na podstawie art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń karą grzywny do 1000 złotych lub karą nagany może zostać ukarana osoba, która wyrzuca na nienależącym do niej gruncie polnym kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości.

1 komentarz

  • ja
    ja sobota, 09 marzec 2019 14:08 Link do komentarza

    Nie dziwię się że takie składowiska powstają, ponieważ jestem mieszkańcem Zamościa i posiadam odpady budowlane takie jak pianka budowlana , styropian czy wełna mineralna . nie mam z tym co zrobić i gdzie oddac . byłem na wysypisku "obok ROTUNDY i na ul. 3 Maja tam obok oczyszczalni ścieków .Pan powiedział że takich odpadów nie przyjmie i nigdzie mi tego nie przyjmie. Takich odpadów jest masa .dużo domów sie buduje więc gdzie ludziska to utylizują nie wiem ...pozdrawim

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us