Reklama
Reklama

Plaga pijanych kierowców w powiecie zamojskim. Pięciu złapanych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca opla - 48-latek z gm. Stary Zamość.

- W poniedziałek w Szczebrzeszynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m. Toyota. Za kierownicą samochodu siedział 56-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn, którego stan wskazywał na to, że jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał, że w jego organizmie było ponad dwa promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Następnego dnia policjanci ruchu drogowego w czasie patrolowania ulic Zamościa na ul. Szczebrzeskiej zauważyli audi, którego kierujący wykonywał na drodze „dziwne” manewry. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych, postanowili wiec zatrzymać kierowcę do kontroli. Badanie stanu trzeźwości w organizmie kierującego audi, 39-latka z gm. Sułów, wykazało ponad promil alkoholu. Kierującemu zatrzymano uprawnienia, a audi przekazano znajomemu 39-latka. Kilka godzin później policjanci z Nielisza podczas patrolowania miejscowości gminy Stary Zamość w m. Wierzba do kontroli drogowej zatrzymali kierującego oplem. Od kierowcy, 48-latka z gm. Stary Zamość, wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 48-latka było prawie 3 promile alkoholu. Jemu również mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód zabezpieczyła żona - wylicza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Natomiast w środę na ul. Legionów podejrzenie policjantów z zamojskiej drogówki wzbudził styl jazdy kierującego seatem. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej i przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że 35-latek z Zamościa, który kierował seatem w organizmie miał promil alkoholu.

Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kara zaostrza się do 5 lat pozbawienia wolności, jeśli kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub też będąc w takim stanie doprowadził do zdarzenia drogowego w czasie, którego inne osoby doznały obrażeń. Surowszą odpowiedzialność poniesie również nietrzeźwy, który kieruje samochodem w okresie obowiązywania orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us