Reklama
Reklama

Nie dały się oszukać

foto: Policja foto: Policja

Wczoraj do 5 mieszkanek Hrubieszowa dzwonili oszuści, którzy podając się za członków ich rodzin oraz funkcjonariuszy policji prosili o pilną pożyczkę dużej kwoty pieniędzy. Na szczęście w żadnym z tych przypadków oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu.

W dwóch przypadkach do mieszkanek Hrubieszowa dzwoniła kobieta, która podawała się za funkcjonariuszkę policji i mówiła o wypadku drogowym, które spowodowały córki rozmówczyń. Twierdziła, że te osoby mogą uniknąć odpowiedzialności karnej jeśli szybko zostanie wpłacona duża kwota pieniędzy. Obie Panie zorientowały się, że ktoś chce je oszukać i niezwłocznie zadzwoniły do swoich córek, aby potwierdzić swoje przypuszczenia. Po przerwaniu rozmowy z oszustami poinformowały policję o próbie oszustwa.

W pozostałych przypadkach do swoich potencjalnych ofiar dzwonił mężczyzna, który podając się za ich syna twierdził, że spowodował wypadek drogowy. Mówił, że potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych i aby uniknąć kary więzienia potrzebuje pilnie 35 tys. zł. W tych przypadkach mieszkanki Hrubieszowa również zorientowały się, że rozmawiają z oszustem.

Policjanci, po raz kolejny apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us