Reklama
Reklama

Dzieci weszły na zamarzniętą rzekę. Ich zabawę przerwali funkcjonariusze

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Dwójka dzieci bawiła się bez nadzoru osoby dorosłej na cienkim lodzie zamarzniętej rzeki. Na szczęście zauważyli to funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w Werbkowicach. Dzięki właściwej reakcji policjanta oraz „pogranicznika” udało się zapobiec niebezpiecznemu zdarzeniu podczas nieodpowiedzialnej zabawy dwójki dzieci na kruchym lodzie zamarzniętego zbiornika wodnego. Na szczęście właściwa i szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła wypadkowi.

Zbliża się okres ferii zimowych. Policjanci podczas spotkań w szkołach przestrzegają uczniów, aby nie wchodzili na zamarznięte zbiorniki wodne oraz uważali podczas zabaw na śniegu, bo chociaż zima jest piękną porą roku niesie ze sobą różne zagrożenia. Wiele się słyszy o przypadkach utonięć pod lodem. Ważne, żeby nasze dzieci wiedziały jak się zachować, gdy pęka lód, a najlepiej żeby na niego w ogóle nie wchodziły.

Jak informuje policja, ofiarami utonięć w lodowatej wodzie w częściowo zamarzniętych zbiornikach najczęściej są wędkarze, potem dzieci i młodzież, przechodnie skracający sobie drogę i osoby pod wpływem alkoholu.

3 komentarzy

 • bozena
  bozena sobota, 02 luty 2019 10:10 Link do komentarza

  "Ważne, żeby nasze dzieci wiedziały jak się zachować, gdy pęka lód".... czyli jak? bo ja nie wiem, moze ktos napisac?

 • Justus
  Justus sobota, 02 luty 2019 14:56 Link do komentarza

  Nijak. Praktycznie jeżeli nie dotyka się nogami dna, nie ma szansy na wyjście na powierzchnię lodu bez pomocy z zewnątrz. Dlatego lepiej nie wchodzić na lód, bo wyjść się już nie da:))

 • na przykład tak
  na przykład tak piątek, 08 luty 2019 10:08 Link do komentarza

  https://www.youtube.com/watch?v=VUsnmGXJ70E

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us